CZ EN DE PL FR

Hůrka - Miniprůvodce

Hůrka – Tajemná pevnost u města Králíky – Miniprůvodce
Miniprůvodce Hůrkou je publikace, kterou lze charakterizovat jako příručku: Maximum – minimum – minimum. Tedy maximum informací na minimálním prostoru za minimální cenu. Autoři textu Pavel Minařík, Martin Ráboň a Luděk Vávra připravili ve spolupráci s Lubomírem Kočím (výkresy), překladateli Milanem Blumem (A, N), Zdeňkem Novákem (F) a Matějem Seifertem (P) příručku, určenou nejen všem běžným návštěvníkům Muzea opevnění – dělostřelecké tvrze Hůrka, ale i dalším zájemcům o historii čs. opevnění. Na 36 stranách formátu A5 najde čtenář základní údaje o technických parametrech tvrze a její stručnou historii. Text je doplněn několika schématy a 40 fotografiemi. Novinkou je nejen kapitola poprvé přinášející informace ze zajímavé historie tvrze Hůrka v období poválečném, ale například také stručná resumé v jazyce anglickém, německém, francouzském a polském. Tím provozovatelé zdejšího muzea udělali další krok na cestě ke zpřístupnění čs. opevnění zájemcům ze zahraničí. Součástí průvodce je také mapa Králické pevnostní oblasti (na 3. straně obalu), ve které jsou vyznačena nejen všechna pevnostní a vojenská muzea na Králicku, všechny vybudované pevnostní objekty, ale také pozice všech TIC a klíčová parkoviště u nástupů do KPO. Miniprůvodce vydalo Nakladatelství a vydavatelství Spolek přátel československého opevnění Brno, s. r. o., publikace vychází jako dvacátý pátý svazek v edici Fortifikace. ISBN 978-80-85463-29-2. Zájemce ji může získat při návštěvě tvrzí Hůrka a Bouda, Vojenského muzea Králíky, na internetovém obchodu www.boudamuseum.com, nebo v některých TIC v Pardubickém kraji. Cena odpovídá cíli – průvodce určeného pro nejširší laickou veřejnost – pořídíte za 49,- Kč.


 
Pokud někdo touží po podrobnější výkresové dokumentaci tvrze Hůrka, může ji získat v publikaci od Zdenka KOMANCE a Michala PRÁŠILA: Tvrze československého opevnění 1935–1938, II. díl. Knihu vydalo Nakladatelství a vydavatelství Spolek přátel československého opevnění Brno, s. r. o., jako sv. 13., edice Fortifikace, v roce 1999.

Podrobnější publikace zpracovaná jako průvodce tvrzí Hůrka, určená vážnějším zájemcům o toto téma, je rovněž připravena k vydání. Na její přípravě se podílel početnější autorský kolektiv. Termín, kdy si ji návštěvník tvrze Hůrka bude moci pořídit, však dosud není znám…
Optimalizováno pro: 800x600 | IE, Mozilla FireFox| XHTML 1.0 Transitional | CSS | Designed by: HADAPrint; PHP by tam!ko