CZ EN DE PL FR

SPECIÁLNÍ PROHLÍDKY DĚLOSTŘELECKÝCH TVRZÍ V KRÁLICKÉ PEVNOSTNÍ OBLASTI (PODZIM 2012 AŽ JARO 2013)

TVRZ BOUDA – POSLEDNÍ NADSTANDARDNÍ PROHLÍDKY V LETOŠNÍM ROCE PROBĚHNOU DNE 27. 10. 2012

VÝROČNÍ NADSTANDARDNÍ PROHLÍDKA ZAČÍNÁ V SOBOTU 27. 10. 2012 V 10.30. Návštěvníky čeká upravený "velký prohlídkový okruh" dělostřelecké tvrze Bouda a dále v doprovodu průvodce prohlídka polního opevnění a dalších zajímavostí v terénu (pozůstatek polní dráhy z doby stavby tvrze, nedokončený řopík, polní postavení pro kulomety z doby mobilizace v roce 1938…). Následuje prohlídka samostatného pěchotního srubu K – S 25 "Na sedle" včetně ukázky funkce vnitřního zařízení, dále prohlídka "převráceného" řopíku (typ A č. 64) se sousedním zkoušeným objektem (typ D č. 63). Okruh bude zakončen prohlídkou interiérů pevnůstek č. 60 s "diamantovým příkopem" a č. 260 "reaktivace 60-70. léta XX. století". Díky tomu si návštěvník udělá názornou představu o všech základních prvcích opevnění, vyzkouší si ovládání různých typů lafet lehkého opevnění, seznámí se také s výzbrojí. Dále uvidí ovládání původní vzduchotechniky pěchotního srubu, start dieselagregátu. Účastníci musí počítat s časovou náročností celé prohlídky cca 360 minut.


NADSTANDARDNÍ PROHLÍDKA TVRZE BOUDA ZAČNE V SOBOTU 27. 10. 2012 CCA V 11.00. Návštěvníky čeká nejrozsáhlejší prohlídkový okruh tvrzí Bouda, v rámci kterého se prochází celou tvrzí – všude kde je pohyb bezpečný. Rozsah prohlídky je uveden zde: http://boudamuseum.com/navstevrad.php Účastníci musí počítat s časovou náročností celé prohlídky cca 300-360 minut.

Nadstandardní prohlídky tvrze Bouda jsou určeny nejen laikům ale i zájemcům z řad odborné veřejnosti. Pořadatelé doporučují zaparkovat svá vozidla v Těchoníně "U Lesovny" kde je parkoviště. Po prohlídce se tak budete vracet z kopce pohodlnou pevnostní silnicí. Zaparkovat můžete i na jiných místech (Mladkov, Lichkov, Suchý vrch). Případně využít vlakového spojení na zastávkách Těchonín, Mladkov, Lichkov.

Sebou: svačinu, pevnou turistickou obuv, svítilnu, teplé oblečení (v podzemí tvrze Bouda je 4,5-8°C) a dobrou náladu. Vstupné jednotné - 250,- Kč. Výroční nadstandardní prohlídka ani Nadstandardní prohlídka tvrze Bouda není vhodná pro děti mladší 10ti let.
 

TVRZ HŮRKA – PRVNÍ SPECIÁLNÍ PROHLÍDKY OD ZPŘÍSTUPNĚNÍ TVRZE VEŘEJNOSTI

VELKÝ PROHLÍDKOVÝ OKRUH TVRZE HŮRKA PROBĚHNE V NEDĚLI 28. 10. 2012. ZAČÍNÁ V 10.00, 10.30 A 11.30. Návštěvníky čeká mírně upravený "Velký okruh" v tomto rozsahu:  S ohledem na aktuální provozní možnosti nebude zřejmě dosud možný výstup srubem K – S 13 na povrch tvrze, bude nutné po prohlídce tohoto objektu vrátit se schodištní šachtou zpět do podzemí. Prohlídku povrchu tvrze provede výprava s průvodcem po výstupu objektem K – S 11. Účastníci musí počítat s časovou náročností celé prohlídky cca 240 – 270 minut.

POZOR! VZHLEDEM K VELKÉMU ZÁJMU NÁVŠTĚVNÍKŮ O TENTO TYP PROHLÍDEK NA TVRZI HŮRKA JE NEZBYTNÁ PŘIHLÁŠKA NA KONKRÉTNÍ ČAS PROHLÍDKY PŘEDEM. VAŠI OBJEDNÁVKU ZAŠLETE NEJPOZDĚJI 5 DNŮ PŘED UVEDENÝM TERMÍNEM NA TYTO ADRESY: hurka@boudamuseum.com, tvrz@boudamuseum.com POČET ÚČASTNÍKŮ V KAŽDÉ SKUPINĚ JE OMEZEN!

Ssebou: svačinu, pevnou turistickou obuv, svítilnu, teplé oblečení (v podzemí tvrze Hůrka je 6-10°C) a dobrou náladu. Vstupné jednotné – 200,- Kč. Prohlídková trasa Velký okruh tvrze Hůrka není vhodná pro děti mladší 10ti let! Upozorňujeme všechny zájemce, že se jedná o fyzicky náročnou prohlídku!


DALŠÍ TERMÍNY SPECIÁLNÍCH PROHLÍDEK TVRZE HŮRKA:

Velký okruh bude zařazen také 24. 11. 2012, pokud to provozní podmínky umožní, je připravován také termín 17. 11. 2012. Půjde rovněž o prohlídku typu Velký okruh s mírnou úpravou trasy. Ihned, jak provozní podmínky umožní zařazení okruhu Nadstandardního, bude pro návštěvníky připraven také tento nejnáročnější typ prohlídky tvrze Hůrka. Podobné prohlídkové schéma je připravováno také na měsíce leden, únor, březen a duben 2013.


VŠECHNY TERMÍNY A ORGANIZAČNÍ INFORMACE BUDE PROVOZOVATEL UPŘESŇOVAT NA www.boudamuseum.com A NA www.kpo1938.com

 
Optimalizováno pro: 800x600 | IE, Mozilla FireFox| XHTML 1.0 Transitional | CSS | Designed by: HADAPrint; PHP by tam!ko